Turquaz Ajans

Cast Ajansı Ne İş Yapar

Cast Ajansı Ne İş Yapar


Cast Ajansı Ne İş Yapar - Cast Ajansları

Cast Ajansı Ne İş Yapar


Cast ajansı, her yaş grubundan topladıkları yeteneklileri, ellerindeki projelerde değerlendirmek buluşturmak adına yapılan organizasyonların bir bütünüdür. Piyasada oyuncu arayışları; reklam, fotoğraf çekimleri, özellikle dizi filmler gibi alanlarda yaşları çocuk yaştan başlamak üzere oldukça aktif olarak gerçekleşen bir durumdur. İşte cast ajansı bu noktada devreye giren, projenin oyuncu seçimini yapacak olan cast direktörüne, kendi firmalarının havuzlarında bulunan profilleri sunar. Direktör kendi ihtiyacı olan profili aralarından seçer.

Bu sunumların yapılması için elbette ki, oyuncu ya da reklam yüzü olmak isteyenlerin fotoğrafları ya da tanıtım videoları ilgili cast ajansının portföyündedir. Talep halinde sunulmak üzere havuzda bekletilir. Eğer cast direktörü profili beğenip bir de yeteneği görmek ölçmek isterse, oyuncu adayını deneme çekimine çağırır. Amaç performans ölçümüdür. Eğer bu aşamayı geçerse ikinci aşama yönetmen aşamasıdır. Bu aşamada yönetmen, yapım şirketine bu sunum yapılır. Bu noktadan da olumlu ayrılan aday artık o projede yer alma şansını elde etmiş demektir.

Cast ajansları başvuran her kişiye iş garantisi veremez. Kişinin fotoğrafları, tanıtım filmi ve özelliklerini kapsayan bilgileri alır ve portföyünde bekletir. Müşteriden gelecek olan teklife nazaran bu profilleri sunar. Seçim müşterinindir. Burada cast ajansının hiçbir faktörü yoktur. Burada ajansın tek görevi, kişiyi uygun projelere yönlendirmek, firma ile oyuncu arasındaki sözleşme anında oyuncusunun yanında olmak, onu korumaktır. Bilindiği üzere televizyon kanalları yeni yüzlerin tanındığı tek aracıdır. Mesela bir reklamda yeni bir yüz olan bir çocuğun fark edilmesi öyle hızlı gerçekleşir ki, çocuk bir anda reklam yüzü olmaktan çıkar, dizi sektörüne kayarak başrol bile alabilir. Bu tamamen yetenek işidir.

Cast Ajansları İle Nasıl Çalışılır

Cast ajansları kendi web sayfaları üzerinden dahil olmak üzere başvuruları kabul eder. Bir cast ajansına kayıt olmak istiyorsanız yapacağınız ilk işlem budur. Başvurular tahmin edildiği üzere yüzlerce binlercedir. Bunlar arasından seçilen adayların fotoğraflarını çekmek üzere ajans bir davet yollar. Deneme çekimi ya da fotoğraflar bazında ilk kayıtlar alınır ve ajansın portföyüne girilmiş olunur. Daha sonra bu fotoğrafları kendi web sitesinde yayınlanmaya başlar. Prodüksiyon şirketleri bu fotoğrafları inceleyerek ihtiyacı olan yüzü tanımak üzere ajansla irtibata geçer. Ajans oyuncusu ile görüşme ayarlar. Ve yeni bir deneme çekimi gerçekleştirilir. Müşteri olan cast direktörü bu çekimler doğrultusunda kararını verir ve anlaşma yapılır

DİĞER HABERLER


Bizden ve sektörden
haberler.

Cast Ajanslarının Çalışma Sistemleri Nedir

Cast Ajanslarının Çalışma Sistemleri Nedir

Günümüzde çeşitli sektörlerde iş imkanı bulunmaktadır. Kişiler eğitimleri, yeten [..]

Detaylı Oku
28 Ağu
Cast Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cast Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ünlü olmak veya yeteneğini kanıtlamak için bir film veya reklamda yeteneğini ser [..]

Detaylı Oku
28 Ağu
Cast Ajansı Kayıt Ücreti Alır Mı?

Cast Ajansı Kayıt Ücreti Alır Mı?

Cast ajanslarına birçok açıdan başvuru yapabilirsiniz. İnternetten başvuru yapac [..]

Detaylı Oku
28 Ağu
Cast Ajansı Ne İş Yapar

Cast Ajansı Ne İş Yapar

Cast ajansları kendi web sayfaları üzerinden dahil olmak üzere başvuruları kabul [..]

Detaylı Oku
28 Ağu
Güvenilir Cast Ajansı Nasıl Seçilir

Güvenilir Cast Ajansı Nasıl Seçilir

Cast ajansları dizi, reklam ve filmlerin oyuncu kadrosuna yeni yüzler kazandırma [..]

Detaylı Oku
28 Ağu
Cast Ajansına Kimler Başvurabilir ?

Cast Ajansına Kimler Başvurabilir ?

Televizyon, sinema, tiyatro gibi sanatsal ve görsel faaliyetlerin artmasıyla bir [..]

Detaylı Oku
01 Eyl